Dzień otwarty w V LO 2018

Jak co roku wiosną gościliśmy w Piątce gimnazjalistów zainteresowanych nauką w naszej szkole. Tym razem Drzwi Otwarte przypadły na dzień 26 marca 2018 r. W godzinach przedpołudniowych na korytarzach i w salach przygotowanych na przyjęcie odwiedzających zrobiło się ciasno. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się aula, w której rozstawiła scenografię Odyseja Umysłu, przygotował stanowisko redakcyjne Stefan News, zachęcało do wstąpienia w szeregi filmowców TVLO, a Samorząd Uczniowski prezentował efekty swoich całorocznych działań. Drzwi Otwarte VLO zachęciły do przybycia Dziennik Bałtycki, który w późniejszym artykule mile połechtał naszą dumę – najlepszej szkoły w Gdańsku.

Specjalnie na potrzeby zainteresowanych została przygotowana ulotka informująca o profilach klas, progach rekrutacyjnych i zawierająca ofertę z najpopularniejszymi kołami zainteresowań. Nie zabrakło zapraszającego słowa wstępnego pani dyrektor Elżbiety Piszczek.

Wielu uczniów oprowadzało gości w tradycyjnych bluzach Piątki, przygotowywanych co roku do druku lub haftu w nieco odświeżonym wzornictwie. Odyseja Umysłu po raz pierwszy wystąpiła w oficjalnych koszulkach szkolnego teatru ROAR, zakupionych dzięki dofinansowaniu z Funduszu Młodzieżowego (przy okazji należy nadmienić, że haft zafundowała nam firma Balticprint, której serdecznie dziękujemy za docenienie naszej teatralnej pracy i miłe wsparcie). Stefan News na swoje koszulki będzie musiał poczekać jeszcze kilka tygodni, ale już wkrótce i szkolna redakcja będzie mogła cieszyć się „mundurem” z logo gazetki. Koszulki ze zniżką, darmowym nadrukiem i gratisową wysyłką przygotowuje dla nas firma tanie-gadzety.com, której też gorąco dziękujemy za zaangażowanie i zrozumienie naszych szkolnych potrzeb.