Posadzka happeningowa w auli V LO

Co można zrobić z czterema ryzami papieru A-4 ?  Można odbić dwa tysiące prac klasowych, podstawić pod nogi stołowe, lub używać w drukarce przez kolejne miesiące. Można też jednak – jak zrobiła to młodzież z klasy 1 f – pobawić się, czyniąc kolejny w V LO happening, czy też prezentowaną tu artystyczną instalację.

Czy widzieliście kiedyś posadzkę kładzioną prosto na parkiet? To nie jest czarny sen budowlańca – to kolejna rzeczywistość naszej szkoły, gdy nie wiesz, jaki następny dziwny zastanie Cię dzień. 1480 kartek białych i niebieskich można ułożyć tak jak widać, ale również w jakikolwiek inny wzór. Czy jakaś klasa gotowa jest pewnego dnia podjąć nowe wyzwanie? A gdyby barw było więcej? Albo aula była zupełnie pusta? Dajemy Wam inspirację do zabaw prostą formą bez wielkich nakładów finansowych. A ile zabawy dla oczu!
Uczniowie klasy 1 f uwinęli się z tym w 45 minut, dając dowód, że ów odcinek czasu może być lekcją prawdziwej twórczości. I oby takich więcej w naszej szkole, która jak mamy nadzieję, dopiero rozkręca się ku nowym, niesłychanym zdarzeniom.

Tekst: Krzysztof Rześniowiecki

Zdjęcia: Dorota Bandzmer