Pupile Waldorffa – konkurs na portret jamnika bibliotecznego rozstrzygnięty

Pierwsza, ale na pewno nie ostatnia edycja konkursu na portret bibliotecznego jamnika, za nami. Mieliśmy bardzo mało czasu, ale prace, które napłynęły naprawdę cieszą oko.

W konkursie mięciutkimi „Wurstami” za dwa najpiękniejsze jamniki oraz za dwa najbardziej kreatywne jamniki zostają wyróżnieni:

• Antonina Grabowska II b
  • Weronika Kamińska II d
  • Kacper Krupa III c
  • Anna Koczyk III e

Przyznajemy też nagrodę specjalną Grzegorzowi Baranowi z II a za wykonanie techniką komputerową super kreatywnego „jamniora jamowego” – z gatunku jamników jaskiniowych, zaskakujących swą niespodziewaną obecnością w dziełach pixealartowych.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. prof. Jacka Pankraca, który stworzył Jamnika Minimalistycznego. Tak niezwykłego wyrazu pyszczka trudno szukać w jakimkolwiek wymiarze artystycznym. Jamnik dumnie stoi wśród swoich artystycznych kolegów intrygując ni to wąsami, ni to uszami, ni to uśmiechem. Dziękujemy!

Prace stanęły na bibliotecznych regałach i ożywiły czytelnię. Jamnika Grzegorza możemy podziwiać na stronie internetowej biblioteki.

Nagrody, ramki oraz promocyjne materiały papiernicze zostały zakupione ze środków przyznanych przez Fundusz Młodzieżowy.

Wyglądajcie kolejnych konkursów.

Link do strony konkursowej.