Świąteczny freeze mob w V LO

Piątka nie byłaby Piątką, gdyby na sam koniec semestru czymś nie zaskoczyła. Konstruowaliśmy nietypowe choinki. Piekliśmy pierniczki. Lukrowaliśmy. Mieliśmy swoje świąteczne karaoke. A także orkiestrę bez instrumentów. Parter zaatakowały mikołaje origami. Ale prawdziwym zaskoczeniem okazał się mannequin challenge, którego aktorzy pojawili się na korytarzu V LO bez uprzedzenia i zastygli w bezruchu na całe 20 minut.

Zgodnie z dobrą tradycją naszej szkoły w evencie wzięli udział nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, bez większego wysiłku namówieni przez inicjatorów, czyli szkolną telewizję pod przewodnictwem Alka Gałkowskiego z klasy II b. Nie zobaczyć pani prof. Anety Lechman, która w stroju Mikołajki wdzięcznie wiesza bombkę na choince, czy pana prof Drzeżdżona, który przebrany za Mikołaja podjada pierniczki to jak dostać szóstkę z chemii u pani prof Alicji Cała i nie napisać o tym w pamiętniku arcykujona jako niezaprzeczalne zaprzeczenie rachunku prawdopodobieństwa (zerowego?).

Wielka szkoda, że w manequine challenge nie pojawiła się pani prof Mróz, ale zgodnie z prognozą pogody święta Bożego Narodzenia obchodzimy raczej po wodzie niż po lodzie, dlatego Mroźną paną profesor zaangażujemy  bliżej Wielkanocy, która corocznie płata pogodowe figle obdarowując nas szronem i gradem zamiast jajkami od zająca.

W świątecznym mannequin challenge nie mogło zabraknąć elementów literackich. Oprócz Mikołaja, Elfa, Jacka Frosta pojawiła się Andersenowska Dziewczynka z zapałkami, a prezenty rozpakowywała przyszła kandydatka na uczennicę, Bogusia Bandzmer, nie kto inny jak córka szkolnej bibliotekarki. Wśród książek pod choinką znalazły się same perełki: „Opowieści z Narni” C.S. Lewisa, „Niezwykły Święty Mikołaj” z serii o gadającym kocie Findusie Svena Nordqvista, „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa oraz wiele innych książek naszego dzieciństwa, które raz przeczytane wracają we wspomnieniach przez lata.

I tak oto zamknęliśmy rok 2016 kolejnym artystycznym wydarzeniem. Na następne nie będziecie musieli czekać zbyt długo. Obowiązkowy film z wydarzenia dorzucimy już wkrótce, a na razie wraz z całą zwariowaną ekipą telewizyjną składamy Wam najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne. Spełnienia marzeń, wiedzy, która sama wskakuje do głowy, najlepszych przyjaciół i wspomnień, które zostaną na całe życie 🙂

W świątecznym mannequin challenge udział wzięli:

Maria Banach – łyżwiarka

Bogusia Bandzmer SP45 – dziewczynka otwierająca prezent