Twarze w sieci – III edycja Tygodnia Książek Zakazanych

Już po raz trzeci w Piątce pod koniec września obchodziliśmy Tydzień Książek Zakazanych. I tym razem nasze niecodzienne przypomnienie, jak ważna jest wolność słowa pomógł opublikować Fundusz Młodzieżowy, który zapewnił materiały do realizacji projektu.

Aby przedstawić symbolicznie „pożeranie” książek przez cenzurę, wykorzystaliśmy ubiegłoroczne pajęczyny z gumek recepturek. Pająki w cenzorskiej sieci tym razem przybrały postać bardziej „ludzką”. Nienasyceni cenzorzy pochłaniali kolejne tytuły, nie licząc się z wagą słowa i za nic mając wartości, dlatego na naszą sieć wpełzły głodne paszcze zjadające dzieła. Innych informacji związanych z listą książek zakazanych też nie musieliście daleko szukać. Warto też było zajrzeć do czytelni, w której znalazła się wystawka tytułów z niecodziennymi zakładkami.

Fundusz Młodzieżowy
Baner Fundusz Młodzieżowy