Wakacje czas zacząć

Ledwo wystartował i już dobiegł do mety. Chodzi oczywiście o rok szkolny 2017/18.

Wszystkim Piątkowiczom dziękujemy za wspaniałych 10 miesięcy, życzymy udanych wakacji, uśmiechu, cudownego leniuchowania i ładowania baterii – tych naukowych, artystycznych lub po prostu napędzających wszystkie fajne szkolne wydarzenia.

Załączamy kilka pamiątkowych zdjęć z uroczystego zakończenia i wręczenia nagród (jak zwykle nie starczyło nam funduszy, żeby choć symbolicznie obdarować wszystkich, którzy na to zasłużyli) naszym wspaniałym uzdolnionym i pracowitym.

Tuż po uroczystości redakcja Stefan News rozdawała ostatni w tym roku szkolnym numer gazetki.

Przy okazji zdradzimy, że dwa dni przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego przeprowadziliśmy z panią dyrektor Elżbietą Piszczek błyskawiczną akcję „kup książkę”. Mniej więcej od pół roku w bibliotece V LO leżała książka podarowana przez nauczyciela szachów, Michała Kanarkiewicza „Lekcja strategii. Jak rozwijać poprzez naukę gry w szachy” i czekała na najlepszego szkolnego szachistę, który miał ją z dedykacją autora otrzymać 22 czerwca. Niestety, jak przystało na niezwykłą szkołę, najlepszych szachistów objawiło się pod koniec roku szkolnego troje. Na szczęście autor szachowego podręcznika dał się bibliotekarce V LO złapać w nietypowym miejscu, nie przypominającym księgarni i przekazał dwa dodatkowe egzemplarze na… dworcu głównym w Gdańsku tuż przed… restauracją Mc Donald. Smacznej lektury życzymy nagrodzonym.

Dorota Bandzmer

https://biblioteka.wkl.pl/wp-content/uploads/2016/01/IMG2401-e1452627292338.jpg